پنجره دوجداره کرتین وال

پنجره دوجداره کرتین وال – نمای کرتین وال

پنجره دوجداره کرتین وال یکی از تولیدات مجموعه نور نیز میباشد. مجموعه نور در کرج با هدف رعایت اصول مشتری مداری و سابقه ای درخشان آماده همکاری با شما مشتریان عزیز میباشد.

نام نمای کریتن وال این روزها زیاد به گوش می رسد، یکی از انواع سبک نماهایی که در ساختمان ها استفاده می شود نمای کرتین وال می باشد.

نمای کرتین وال یکی از سیستم های نمای ساختمان می باشد که ساختاری خود ایستا دارد.

بدین صورت که کلیه وزن شیشه ها بر روی همین سازه و شاسی کشی اجرا شده می افتد. و هیچ گونه بار اضافی بر ساختمان وارد نمی شود.

نام دیگر این نما همان لامل می باشد ، در این سیستم کلیه فشار های وارد شده از طرف باد بر ساختمان، جذب همین لامل های افقی و عمودی می شود و هیچ گونه فشاری به بدنه و سازه اصلی ساختمان وارد نمی شود.

پنجره دوجداره کرتین وال – نمای کرتین وال

نمای هر ساختمان چه مسکونی و چه اداری نقش بسیار زیادی در زیبایی آن ایفا می کند و معماران و سازندگان برای طراحی و اجرای آن به مسائل متعددی از جمله موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی، تعداد طبقات ساختمان، سلیقه و حتی بودجه مالی کارفرمایان دقت خواهند کرد و مسائل یاد شده در طراحی و انتخاب متریال آن ها تاثیر گزار خواهد بود.

در واقع انواع نمای کرتین وال در نوع اتصالات و نیز نحوه اجرا و نصب با یکدیگر متفاوت هستند.به طور کای انواع نمای کرتین وال به ۲ دسته اصلی تقسیم می شوند:

۱- یونیتایز

۲- استیک

نمای یونیتایز
سیستم یونیتایز یا سیستم یکپارچه (مدولار) به این صورت است که شیشه ها و نما در کارخانه شیشه تولید و سپس مونتاژ می شود.

نمای استیک
روش استیک ، دقیقا عکس روش یونیتایز است. به این صورت که شیشه ها و دیگر اتصالات نما به صورت جداگانه تولید می شوند و سپس به محل نصب منتقل می شوند.

مزیت های استفاده از نمای کرتین وال:
۱- مقاوم در برابر زلزله با توجه به داشتن سازه ای مقاوم و مجزا از بدنه اصلی ساختمان

۲- جلوگیری از وارد شدن بار اضافه به ساختمان، وزن کلیه شیشه ها توسط همین استراکچر تحمل می شود و هیچ گونه بار اضافی به ساختمان وارد نمی شود.

۳- در صورت طراحی اصولی ، مقاوم در برابر باد و جلوگیری از انتقال فشار باد به بدنه اصلی ساختمان

۴- سیستمی کاملا عایق

۵- زیبا و مدرن

۶- سرعت اجرایی بالا

کرتین وال

پنجره دوجداره کرتین وال

نماهای کرتین وال

پروفیل کرتین وال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سه =